
Без чого не може обійтися жодна людина? Звичайно ж, без їжі та води. Ми завжди купували, купуємо, і будемо купувати їжу, незалежно від її вартості, тому найвигідніше будувати свій бізнес на виробництві продуктів харчування. Сьогодні ми поговоримо про один конкретний і досить відомий продукт – рибу, а саме короп, адже налагодити бізнес з вирощування коропів зовсім нескладно.
Перше, без чого ви не зможете обійтися, це ставок і мальків коропа. Водойма не обов’язково повинна бути великою, достатньо площі 4 на 6 метрів і глибиною 1,5-2 метри. При таких параметрах влітку вода буде добре прогріватися, створюючи тим самим комфортну температуру для риби. Запам’ятайте, дно ставка має бути кам’янистим, а не мулистим або торф’яним.
Істотним мінусом на даному етапі може стати оренда водойми з укладенням типового договору (але це не повинно вас лякати, адже це буде найбільша перешкода на шляху до вашого успішного бізнесу).
Відразу варто подумати і про охорону водного об’єкта від браконьєрів. Краще відразу затратити деяку суму, ніж потім підраховувати збитки.
Також враховуйте розташування ставка. Добре, якщо є зручний заїзд і близько розташований населений пункт для реалізації продукції. Мальків для розведення ви можете придбати в будь-якому риборозплідному господарстві.
Короп всеїдний. Його можна годувати як личинками комах, так і запареними зернами злакових і бобових культур. Для довідки слід сказати, що існує три способи розведення коропів: екстенсивний, наполовину інтенсивний та інтенсивний.
Перший найлегший. Він заснований на годівлі молодняку натуральним кормом. При наполовину інтенсивному способі використовуються комбіновані корми з високим вмістом білків і вуглеводів.
Інтенсивний спосіб передбачає використання комплексних кормів, багатих білком.
Для розведення коропів вам не знадобляться додаткові робочі руки, ви цілком зможете зробити все самі.
Кращою рекламою для вас буде сам короп. Свіжа хороша риба завжди приваблює покупців. Але якщо вам цього мало, можна подати оголошення в газеті або інтернеті, також можна створити свій сайт, де будуть розміщені фотографії готової до продажу риби, прейскурант, а також бланк замовлення та контактний номер для потенційних покупців. Не забудьте про знижки, це приверне клієнтів.
Реалізовувати рибу ви можете через ринкову мережу, а також через інтернет як самі, так і за допомогою додаткових робочих рук (якщо ви наймаєте людей для реалізації вашої риби на ринку, не забудьте внести графу «заробітна плата» до витрат).
Крім вирощування коропа, ви можете організувати платну рибалку. Щоб не вся риба була виловлена з водойми, встановіть ліміт на кількість спійманих особин. Не забудьте і про стоянку, оскільки багато клієнтів можуть бути на особистих автомобілях. За стоянку теж можна брати гроші.
Давайте тепер підрахуємо витрати і ваш можливий дохід в рибній справі.
- Покупка мальків: 100 шт. = 100-125 грн.
- Корм: в середньому на 100 маленьких коропів потрібно від 500 гр. корму в день. Таким чином, на корм на місяць у вас буде йти мінімум 15 кг. Якщо говорити про ціну, то, залежно від корму, ваші витрати на місяць будуть розташовуватися в межах від 60 до 800 грн.
- Кілограм коропа на ринку коштує в середньому 25 грн., Тобто з однієї середньої риби (3кг.) ви будете отримувати 75 гривні. А таких риб за день можна продати не менше 10.
Виходить, в день ви заробите 750 грн.
- Додамо до всього вищесказаного платну риболовлю (30 грн. з особи) і платну стоянку (15 грн. з одного авто). Припустимо, до вас порибалити приїде 10 чоловік на двох машинах, в результаті ви отримаєте 330 гривні (ціни мінімальні і в розрахунок не приймаються вихідні дні).
Підсумуємо: самий мінімум, який ви будете мати з коропів, становить 1080 грн. за один день. Віднімемо витрати (розрахуємо, що в середньому ви витратили 225 гривень), отримуємо 855 грн. чистого прибутку.
Як ви бачите, вирощувати коропів зовсім не складно, а дохід від їх продажу досить відчутний. Так що не бійтеся спробуйте. Успіхів вам!