Як збільшити відвідуваність блогу до 1000 чоловік за 10 тижнів (частина 1)


Отже, прийшов час розповісти про те, як збільшити відвідуваність блогу до 1000 чоловік за 10 тижнів. 

18 березня я поставив мету в 1000 відвідувачів на добу, а 1 червня її досяг. Якщо бути точним, середня відвідуваність за останній тиждень травня досягла 1081 відвідувач за добу.


З причини великого об'єму інформації, я розказуватиму по частинах.
Сьогодні я розповім про найважливіший чинник, який, на мій погляд, був одним з найефективніших для збільшення відвідуваності. Це Його Величність Контент. 50-60% в збільшенні відвідуваності цього блогу дав саме контент.

Метою мого експерименту було збільшення природної відвідуваності. Ніякі накрутки і покупки трафіку мене не цікавили. Мені було цікаво провести чистий експеримент - чи можна за 10 тижнів збільшити відвідуваність з 350 до 1000 чоловік на добу на блозі моєї тематики? Виявилося, що це цілком реально.
Я неодноразово переконувався, що якщо хочеш добитися успіху в якій-небудь сфері, то потрібен системний підхід. Збільшення відвідуваності - не виключення.

Моя система природного збільшення відвідуваності полягає в наступному (торкається контента):
1. Якісний унікальний контент
2. Регулярне написання статей
3. Актуальні теми статей
4. Розширення тематики
5. Чергування тематик статей
Тепер докладніше про кожен пункт.

Якісний унікальний контент.
Як ви неодноразово чули, контент найважливіший чинник у всьому. У цьому я ще раз переконався. Унікальний контент - це як фундамент сайту, на якому вже можна будувати все інше. Якщо фундамент хисткий, то і все інше вийде таким же.

Якісний унікальний контент працюватиме на вас завжди, привертаючи відвідувачів з пошукових систем і інших сайтів.
Ну, щось я знову відвернувся на гучні слова :). Повернемося до моєї розповіді. Дорогим був кожен день. Одна нецікава стаття - і частина відвідувачів пішла б і не повернулася ніколи, розчарувавшись в контенті. Тому кожен матеріал я прагнув написати максимально цікаво і щоб він був корисний відвідувачам, спонукаючи їх повертатися на блог знову і знову.

Я не стверджую, що всі статті вийшли однаково цікавими, але я прикладав максимум зусиль для створення кожного матеріалу і вибирав найцікавіші, на мій погляд, тематики.
Я практично не використовував переклади зарубіжних статей. Звичайно, можна знайти і перевести масу цікавих матеріалів. Просто в моїй голові була така велика кількість ідей для блога, що я не встигав втілювати їх. Набагато цікавіше створювати статті самому, ніж переводити чужі.

Регулярне написання статей.
Регулярне написання статтей в блозі - це дуже важливий момент. Який би ні був цікавий і корисний контент, але нерегулярне оновлення блогу не дозволить вам одержати максимальну відвідуваність.

Спочатку я хотів писати по 1 статті щодня. У мене був такий драйв, що я міг писати статті ночамі, забуваючи про сон і не відчуваючи втомленості (завдяки публічній публікації своєї мети ) . Через якийсь час я зрозумів, що краще писати 1 статтю 2-3 щодня, зосередившися на пошуку актуальних тим і на створенні цікавого контента.

Блог - це як багаття, а статті - як поліна. Їх потрібно регулярно підкидати у вогонь, щоб підтримувати інтерес публіки.
На час свого від'їзду на травневі свята я написав статтю і зробив такі налаштування, щоб вона з'явилася на блозі в час моєї відсутності. Більшість двіжків сайтів має таку функцію. Це дозволило публікувати статті в звичному режимі, уникаючи декількох днів простою.
Якщо у вас є 2-3 готові статті, не поспішайте публікувати їх в один день. Не виключено, що в наступні дні у вас не вийде написати статтю. В цьому випадку зробіть публікацію по розкладу.

Актуальні теми статей.
Важливо знаходити свіжі і актуальні теми для статті. Як знайти такі теми? Йдете на форуми з своєї тематики, в соціальні мережі або співтовариства, і уважно вивчаєте, які питання обговорюються постійно.

Наприклад, по темі просування сайтів одне з актуальних питань - як прискорити індексацію сайтів пошукачами. На форумах оптимізаторів такі теми створюються практично кожного тижня. Тому я зробив декілька експериментів, зібрав і систематизував матеріал і написав другу статтю про індексацію - Індексація сайту - ще 16 способів, як її прискорити.
У будь-якій тематиці є "вічні" питання, які постійно обговорюватимуться. Ось такі-то питання і треба прагнути знаходити.

Розширення тематики блогу.
Якби я писав статті тільки з тематики просування сайтів і веб-дизайну, то до 1 червня я б досяг не більш 800 відвідувачів в добу. Аудиторія, якій цікаві дані тематики, в рунеті поки не дуже численна.

Звичайно, можна добитися і вищої відвідуваної з цих тематик, але у мене термін був обмежений 74 днями, або 10 з невеликим тижнями.

Одне з перших рішень, яке я прийняв в плані контента для збільшення відвідуваності - розширення тематики блогу. Це важливо робити грамотно. Наприклад, одна з основних тематик мого блога - веб-дизайн. Цю тематику можна розширити у бік дизайну. Я почав писати статті на схожі тематики - фрактали, flash ігри, стімпанк, граффіті і інші.

Звичайно, розширювати тематику блога потрібно обережно, інакше можна втратити відвідувачів. Я б не став писати на такі тематики, як туризм, фільми, анекдоти і фотографія.

Розширення тематики блога дозволяє збільшити приток відвідувачів з пошукачів і тематичних сайтів. Частина відвідувачів, що прийшли почитати статті по тих же фракталах і flash іграх, може зацікавитися і іншими матеріалами блогу, благо посилання на них завжди на виду - в сайдбарі виводиться список найпопулярнішої статі на блозі, список останніх опублікованих і список випадкової статі. Окрім цього, в кінці кожного поста виводиться список з 5 схожих статей. Всі ці списки виводяться автоматично завдяки плагінам Wordpress.

У принципі, з розширенням тематики можна визначитися досить просто - просто пишіть на ті теми, які вам цікаві. Напевно знайдуться відвідувачі, які мають такими ж інтересами, як і ви. Я саме так і зробив і вважаю, що розширення тематики я зробив правильно і воно пішло блогу на користь.
При правильному підході розширення тематики блогу розширює ядро постійних відвідувачів.

Чергування тематик статей.
Це правило я з'ясував в процесі досягнення своєї мети по збільшенню відвідуваності. Якщо на блогі декілька тематик, то важливо їх правильно чергувати.

За великим рахунком, на цьому блозі 4 основних тематики - просування сайтів, веб-дизайн, креатів і інтерв'ю. Якщо підряд публікувати декілька статтей однієї тематики, то це понизить інтерес решти аудиторії.
Тому я став чергувати статті з тематик. Це не значить, що потрібно дотримуватися строгої послідовності. Але в цілому - чергувати тематики статі необхідно.

І наприкінці одна корисна порада:

Заведіть блокнот

Я раджу вам завести блокнот для запису своїх думок. Я ношу з собою блокнот і ручку. Коли приходить цікава ідея по розвитку сайтів, я її записую. Коли приходить час писати чергову статтю, у мене є маса ідей і заміток. Залишається тільки вибрати цікаву і розвинути її до повноцінної статті. Дуже зручно.

Завдяки блокноту у мене немає недоліку в ідеях для статі. Раніше були моменти, коли не знаєш, про що писати пост, і втрачався час для визначення тематики.