Дистанційні курси і школи не конкурують із традиційними, а займають окрему нішу на ринку викладацьких послуг. Дана бізнес ідея надає можливість навчатися, не виходячи з дому. Це ідеальний варіант отримання знань для ділових людей, жінок у відпустці по догляду за дитиною, жителів невеликих міст, де мало можливостей для додаткової освіти.
Для проведення занять достатньо наявності комп’ютера з високошвидкісним інтернетом і безкоштовною програмою Skype, мікрофона, колонок, веб-камери (у більшості випадків вистачає камери на комп’ютері викладача, багато хто обходиться просто навушниками з мікрофоном) і певної кількості вільного часу.
Поширена думка, що витрати на організацію інтернет-курсів значно менше, ніж на відкриття традиційної школи, не відповідає дійсності. Насправді, якщо ви розглядаєте цей варіант для розвитку власного перспективного бізнесу, для його старту знадобляться певні вкладення.
Не має значення, чи будете ви викладати самостійно або наймати вчителів, починати доведеться зі створення та просування власного сайту. Чим якісніший сайт і його наповнення, тим вищою буде довіра до вас потенційних клієнтів.
Обов’язково вкажіть всі необхідні контакти, докладно опишіть свою кваліфікацію, досвід роботи, програми, за якими ви викладаєте, ціни на свої послуги, способи та реквізити для оплати, опублікуйте всі необхідні юридичні документи: реєстраційні документи для юридичної особи приватного підприємця, ліцензії та тексти договорів з клієнтами і т. д.
Передбачте розділ з он-лайн тестами, за результатами яких відвідувачі вашого сайту зможуть дізнатися свій рівень володіння іноземною мовою.
Крім витрат на створення сайту (від 3-6 тис. грн., залежно від структури і завдань), доведеться регулярно вкладати гроші в його просування. Цим можна займатися самостійно або звернутися до відповідного агентство.
Вартість його послуг буде залежати від аудиторії, на яку ви орієнтуєтеся, кількість і характер запитів в пошукових системах, за якими ви хочете просуватися, конкуренції у цій галузі (а вона досить велика) та інших факторів.
Якщо сайт зовсім «молодий», просування звичними методами в перший час буде з об’єктивних причин малоефективним. Однак втрачати час не варто – перших клієнтів можна знайти, розміщуючи оголошення на тематичних форумах і сайтах.
Придбайте якісну гарнітуру (навушники або колонки, мікрофон і веб-камеру) і підберіть відповідний тарифний план у вашого інтернет-провайдера. Неякісний зв’язок і сторонні шуми зіпсують все враження від заняття, незважаючи на професіоналізм і талант викладача.
Навчання в реальному часі зазвичай передбачає індивідуальне заняття з викладачем. По-перше, це набагато зручніше і вигідніше для клієнта. По-друге, для проведення групових уроків у кожного учня повинен бути стабільний і швидкий зв’язок, що не завжди можливо. І по-третє, викладачеві складніше залучати в обговореннях всіх учасників конференції в рівному обсязі, особливо, якщо рівень володіння мовою в них різний.
Якщо ви викладаєте самостійно, навіть при індивідуальних заняттях намагайтеся підбирати учнів з одним рівнем володіння мовою. Це допоможе значно заощадити ваш час на підготовку до занять, так як ви будете використовувати одну програму, вносячи до неї зміни з урахуванням цілей і інтересів кожного учня.
Додаткові матеріали для навчання викладайте на своєму сайті. Доступ до цього розділу можна зробити закритим від випадкових відвідувачів сайту. Для зручності і наочності процесу навчання можна використовувати допоміжні програми та програми – електронні дошки (наприклад, Dabbleboard), офісні додатки Google Docs, віртуальні світи Second Life і т. д.
При навчанні через інтернет людям набагато складніше себе дисциплінувати і регулярно виконувати домашнє завдання, намагайтеся давати якомога більше практичного матеріалу. Замість виконання звичайних завдань попросіть своїх учнів, наприклад, подивитися відео-сюжет або прослухати інтерв’ю (тривалістю не більше 10 хвилин), які ви будете обговорювати на наступному уроці.
Вартість одного заняття (40 хвилин – 1 година) становить від 80 грн.. і вище. Причому, як і на звичайних курсах, перше заняття зазвичай є безкоштовним, а потім, якщо учень збирається продовжувати навчання, з ним укладається договір на проведення певної кількості уроків.
Тимчасового обмеження в цьому разі може і не бути: наприклад, клієнт може сплатити 5 занять, а займатися буде по одному разу на тиждень. Але частіше викладач складає разом з учнем зручний для обох розклад.
Окупити всі витрати на організацію власних дистанційних курсів можливо вже через півроку після початку роботи.